ООН про порушення прав людини в Україні

ООН про порушення прав людини в Україні

Аналіз доповіді Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 16 серпня – 15 листопада 2016 р.







СБУ викрадає і роками незаконно утримує людей, катує, б'є. При цьому коли приїжджає ООН, то людей вивозять на приватні квартири. ООН зафіксувало багато таких випадків. Справи по здійсненню вбивств і насильства працівниками правоохоронних органів і батальйонами не розслідуються, здійснюється вплив на суд.

Електронні дозволи щодо проїзду в зону АТО були введені в серпні 2015 року, термін дії яких закінчився через рік. ООН констатувала, що серед осіб, які не можу перетнути лінію розмежування, багато літніх людей, які не можуть самостійно продовжити дозвіл. Також не можуть отримати перепустки особи, що мають біометричні паспорти.

В середньому в день лінію розмежування перетинає 25 тисяч осіб, всього 5 пунктів пропуску, величезні черги, є випадки загибелі людей через ненадання своєчасної медичної допомоги на блок постах.

Відсутність чітких критеріїв того, хто «загрожує національній безпеці» призводить до того, що будь-кому можуть відмовити в перетині лінії розмежування.

ООН констатувала, що чиновники дозволяють собі відкрито висловлювання, які дискримінують внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Наприклад, 23.09.2016 міністр внутрішніх справ сказав, що злочинність зросла через переселенців.

8 жовтня 2016 заступник голови Національної поліції заявив, що в місцях, де більше переселенців, відбувається більше злочинів, тим самим провокуючи негативне ставлення до ВПО.

ООН зафіксувало випадки корупції, коли люди з зони АТО намагаються отримати акти громадянського стану.

Люди, які втратили паспорти, в принципі не можуть виїхати з непідконтрольних територій.

ООН вказує на порушення прав людини в частині соціальних виплат і пенсій в залежності від місця проживання.

Констатувало, що через припинення соціальних виплат та підвищення комунальних платежів багато хто змушений повернутися на непідконтрольні Україні території.

ООН зазначає, що прив'язку соціальних виплат і пенсій до місця проживання необхідно скасувати.

ООН констатувало використання житла громадян у військових цілях. Більш того, людям виставляють рахунки за електроенергію, спожиту військовими.

ООН вказує на відсутність механізму компенсації пошкодженного або зруйнованого житла. В задоволенні позовів відмовляють або через недоведеність взаємозв'язку між руйнуванням і збройним конфліктом, або через неможливість встановити відповідальність.

Відсутній системний підхід до забезпечення ВПО житлом, немає нормативно правових актів, які регулюють це питання.

Навіть інвалідів, людей з будинків для літніх не забезпечують житлом.